piątek, 5 maja 2017

Fundacja „Świat na Tak” szkoli wolontariuszy przed wyborami Miss Świata na Wózku

W marcu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Szkolnego Programu Przygotowań m.st. Warszawy jako gospodarza Miss Świata na Wózku przed finałem konkursu, który odbędzie się już 7. października 2017 roku. Organizatorem konkursu jest Fundacja Jedyna Taka, działająca na rzecz zmiany wizerunkowej osób z niepełnosprawnością.
Szkolenia w ramach wygranego konkursu...
Fundacja „Świat na Tak” przeprowadziła do tej pory 5 szkoleń grupowych dla wolonatariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy podczas pierwszych w historii wyborów Miss Wheelchair World. Szkolenia miały bardzo różnorodnych charakter. Ich uczestnicy nie tylko poznali ideę tego niezwykłego konkursu piękności, ale także wzięli udział w szkoleniu z podstawowej opieki przedmedycznej i pomocy osobie z niepełnosprawnością.
„Gdzie wzrok nie sięga”...
W ramach Szkolnego Programu Przygotowań m.st. Warszawy jako gospodarza Miss Świata na Wózku, Fundacja „Świat na Tak” objęła patronatem wspaniały społeczny projekt „Gdzie Wzrok nie Sięga” zorganizowany przez młodych ludzi w ramach programu „Zwolnieni z teorii”.
Jego celem było zorganizowanie wydarzenia, które miało pokazać jak wyglądają wzajemnie relacje, gdybyśmy nie oceniali na podstawie pierwszego wrażenia wyglądu czy stereotypów, a jedynie poprzez wypowiadane słowa.
Uczestnicy mieli za zadanie skupić się na tym co naprawdę ważne w człowieku – osobowości a nie wyglądzie.

Integracyjny Marszobieg „Bieg na Tak”...

Kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach Szkolnego Programu Przygotowań m.st. Warszawy jako gospodarza Miss Świata na Wózku. 
Szkolenie miało celu przygotowanie wolontariuszy uczestniczących w „Biegu na Tak” do pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz pokazanie, iż osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne mają na równi prawo uczestniczyć w tego typu sportowych wydarzeniach, podobnie jaki i w przypadku konkursów typu „Miss”.

Co więcej... 
Spotkania w ramach Programu zainaugurowały Prezes Fundacji „Świat na Tak” Pani Joanna Fabisiak oraz Pani Karolina Malczyk Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania.
Fundacja Jedyna Taka jako organizator wyborów Miss Wheelchair World pojawi się na podsumowaniu projektu. 
Już niebawem odbędą się kolejne spotkania w ramach wyżej wspomnianego programu. Po więcej informacji zapraszamy na fanpage Fundacji "Świat na Tak".

Źródło informacji i zdjęć: Fundacja „Świat na Tak”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...