piątek, 22 stycznia 2016

Fajny wygląd na czterech kołach

Dobór stroju do sylwetki nigdy nie jest łatwym zadaniem - niezależnie od tego czy stoisz, czy siedzisz. Pamiętajmy jednak, że każdą kobietę - niezależnie od fizyczności - można ubrać tak, by prezentowała się BOSKO! Oczywiście w tym wszystkim najistotniejsze jest jak dana osoba czuje się we własnej skórze - zauważyliście, że od niektórych osób, całkiem przeciętnych, bije taka pewność siebie, że wszyscy do nich lgną? A osoby piękne, zdawałoby się: idealne, kryją się gdzieś w cieniu, wymyślając sobie absurdalne kompleksy?

Liczy się pewność siebie. Jeśli jednak nauczymy się dobierać strój do figury, o wiele łatwiej będzie nam samozadowolenie z siebie wykrzesać. Dziś kilka rad - dla pań, które siedzą. Zaniedbany wózkers? Nie w XXI wieku!

 
Poznaj siebie
Każda kobieta ma określony typ sylwetki i nie ma to żadnego związku z niepełnosprawnością. Dziewczyna siedząca od tego właśnie powinna zacząć: zrozumienia jakie ma kształty. Choć aktualnie jest wiele klasyfikacji, w ich najbardziej pierwotnej wersji kobiety dzielimy na:
- klepsydry - ramiona tej samej szerokości co biodra, wcięcie w talii,
- gruszki - biodra znacząco szersze od reszty ciała,
- jabłka - skłonność do tycia w okolicach brzucha, brak talii; szczupłe nogi i ręce;
- marchewki (zwana też odwróconym trójkątem) - szerokie ramiona, wąski dół;
- prostokąt (litera H) - równe ramiona z biodrami, brak talii (tzw. "chłopczyca").
Celem prawidłowego dobrania stroju jest podkreślenie atutów i zamaskowanie mankamentów. Ogólnie najbardziej pożądaną kobiecą sylwetką jest klepsydra - i dobierając ubrania do niej właśnie dążymy. Dlatego panie o fgurze gruszki powinny nosić rzeczy, które poszerzą ich ramiona - np. marynarki z poduszkami, żaboty, zdobione pagony. Panie o sylwetce marchewki - wszelkie elementy poszerzające zakładają na dół - spódniczki z falbanek, szerokie spodnie itd.
Proste, prawda?



Sylwetka (nie)doskonała
Większy problem pojawia się gdy osoba szukająca idealnych ubrań porusza się na wózku i w związku z tym posiada jakieś mankamenty sylwetki. Przy słabych mięśniach często problemem jest skrzywiony kręgosłup, osoby powypadkowe o silnych rękach - mają skłonność do zbytniego "pakowania" w ramionach. Nie ma jednak co rozpaczać - każda sylwetka może stać się doskonała! W tym miejscu, w zależności od problemu, mamy dla Was kilka rad.

1. Skrzywienie kręgosłupa łatwo zamaskować nosząc ubrania oversize. Nie chodzi o to, by schować się w bluzce, która wygląda jak worek! Liczy się fajny kolor, tkanina, nadruk. Jeśli dekolt jest naszym atutem - wybieramy bluzkę odsłaniającą go i luźno opływającą na resztę sylwetki. Jeśli nogi - zakładamy ogromną tunikę, a do niej legginsy i szpilki. Ogólnie rzecz biorąc wszelkie problemy z kręgosłupem generują sylwetkę zbliżoną do sylwetki jabłka - i tych zasad najlepiej się trzymać.

2. Wyszczuplamy - zarówno w przypadku problemów z kręgosłupem jak i po prostu nadmiernego tłuszczyku (z którego spaleniem niektórzy mają problemy) - ubraniami łatwo możemy wysmuklić sylwetkę. By uzyskać efekt wyszczuplenia stosujemy się do jednej prostej zasady: kolor pod spód, na wierz narzutka - najlepiej ciemna. Unikamy sztywnych marynarek czy klasycznych sweterków, które z przodu dadzą efekt rozchodzenia się (im bliżej brzucha, tym szerzej układa się materiał). Musimy uzyskać dwie pionowe i równoległe linie - temu sprzyjają długie poły, wydłużone przodu w narzutkach, miękkie materiały.

3. Szerokie bary są problemem osób, które są szczupłe, w pełni samodzielne i nieustannie korzystają z rąk do przesadzania się, dźwigania itd. W tym przypadku nosimy się jak nakazuje sylwetka marchewki - poszerzamy dół - szerokimi spodniami, spódniczkami, falbankami, tiulami itd. I koniecznie zwężamy górę. Zakazane jest noszenie sukienek bez ramiączek czy bluzek-bokserek.

4. Osoby, które są skrzywione "w przód" i nie mają przez to prostych pleców - powinny pamiętać o jednej prostej sztuczce: sukienki czy tuniki z długim tyłem i krótkim przodem są dla nich stworzone. Dzięki takiej asymetrii sukienka sięgnie pod pośladki i będzie się wygodnie siedziało, a jednocześnie z przodu będzie wystarczająco krótka, by uzyskać fajny, nowoczesny efekt. Przy tej sylwetce warto też mieć na uwadzę by nie przesadzać z długością dołów jeśli mamy brzuszek - szorty zamieniamy na bermudy (szortów prawie nie widać spod brzuszka), mini na midi (bo i tak przy siedzeniu się zwinie trochę).



Wygodnie na wózku
Wiele kobiet narzeka, że założenie danej rzeczy jest dla nich zbyt skomplikowane. Każdy ma różne techniki ubierania, różną siłę, więc niektóre ubrania mogą być problematyczne. Ogólnie rzecz biorąc osobom, których wózek wykończony jest (eko)skórką odradza się skórzane spodnie czy legginsy, ponieważ wózek klei się do ciucha i ciężko się na nim przesunąć. Jak to obejść? Wystarczy szukać dołów, które z przodu mają skórę, a z tyłu zwykły materiał lub nosić sięgające pod pośladki tuniki.

Niektóre panie mają problem z zakładaniem dżinsów. Wtedy polecamy jegginsy - dżinsy na gumie. Efekt taki sam, różnica w zakładaniu - gigantyczna.

Dbajmy o siebie!
Pamiętajmy jednak, że dbania o siebie nic nie zastąpi. Umiejętny dobór ubrań nie może być używany w zastępstwo za ćwiczenia, dietę czy wizyty u lekarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...