wtorek, 8 grudnia 2015

Kasia Kozioł ambasadorką Wings for Life World Run!Wyjątkowe wydarzenie - bieg Wings for Life World Run coraz bliżej! Jak co roku i nasza drużyna bierze udział, zgodnie z hasłem: biegniemy dla tych, którzy nie mogą.

Ambasadorką biegu Wings for Life World Run została Kasia Kozioł, Miss Polski na Wózku 2015.


Katarzyna Kozioł, dołączyła do osób wspierających 3. edycję Wings for Life World Run. 20-latka z Kędzierzyna-Koźla, półtora roku temu uległa wypadkowi, w wyniku którego złamała kręgosłup. Życie wysportowanej nastolatki zmieniło się diametralnie, jednak dziewczyna pozostała aktywna i cały czas stawia sobie ambitne wyzwania. Miss Polski na Wózku 2015, ma na koncie nie tylko tytuł, ale także ciężką pracę, jaką wykonała nad sobą. Teraz chce wspierać Światowy Bieg, o unikalnej formule sportowej, którego celem jest zbieranie funduszy na rzecz badań nad urazami rdzenia kręgowego.


Wings for Life World Run odbędzie się 8 maja 2016 r., jednak misja biegu nagłaśniania jest przez cały rok. Ważny społeczny cel oraz realna szansa na zmianę życia osób poruszających się na wózkach przyciągają kolejnych ambasadorów i przyjaciół akcji.

Kasia o samej akcji mówi tak: Wsparcie, które daje ta impreza osobom niepełnosprawnym jest bezcenne. Daje nadzieję, że z uraz rdzenia kręgowego, to nie koniec świata. Impreza Wings for Life World Run jest dla mnie ważna, bo zrzesza ludzi chcących sprawdzić się w biegu, a jednocześnie pomóc. Dla mnie, jak i wielu innych wózkowiczów, jest to szczególna inicjatywa, ponieważ opłaty startowe przeznaczane są w całości na badania nad rdzeniem kręgowym.Tytuł Miss Polski na Wózku, to nie jedyny tytuł Miss w karierze Kasi. W 2013 roku wygrała wybory Miss Polski Nastolatek na Opolszczyźnie. Później zdarzył się poważny w skutkach wypadek – Kasia zaczęła poruszać się na wózku. Pomimo, że na początku nie potrafiła myśleć o przyszłości, teraz jest świadoma tego, że czasem jedno wydarzenie, może z jednej strony zburzyć wszystko, ale zarazem stać się impulsem do zmian. „Start i wygrana w wyborach Miss Polski na Wózku, organizowanych przez Fundację Jedyna Taka, dały mi dużo siły, pomogły odbudować wiarę w siebie. Po wypadku ciężko było mi sobie wyobrazić, że będę mogła kontynuować swoją pasję – modeling”. Kasia Kozioł dodaje, że choć obowiązków związanych z nową funkcją nie brakuje, to Wings for Life World Run jest jednym z tych wydarzeń, w których nie mogłoby jej zabraknąć. „Chcę wziąć udział w biegu – pokazać innym, że MOŻNA, jak się chce! Chciałabym, by takie wydarzenie było impulsem dla innych – tych pełno i niepełnosprawnych. Mam nadzieję, że udział w imprezie weźmie jeszcze więcej osób niż rok temu. Nawet jeśli ktoś pokona tylko kilometr, to już pomaga”.Zapisy do udziału w Światowym Biegu trwają na stronie www.wingsforlifeworldrun.com. W tym roku zwiększony został limit miejsc, a możliwość startu w imprezie mają również osoby, które ukończą 16 lat. Od ubiegłego roku w rywalizacji mogą wziąć udział także osoby poruszające się na wózkach.

Wings for Life World Run aktywnie wspierany jest także przez Julię Torlę, Miss Polski na Wózku 2014. Julia wystartowała 3 maja 2015r. w Poznaniu w Jedynej Takiej Drużynie i pokonała 12 km zanim dogonił ją Samochód Pościgowy.Więcej informacji i zapisy na oficjalnej stronie biegu: www.wingsforlifeworldrun.com

* * *

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie sportowe, którego celem jest budowanie świadomości urazów rdzenia kręgowego oraz zbieranie funduszy na badania nad tym schorzeniem. Cechami wyróżniającymi inicjatywę jest ta sama godzina rozpoczęcia biegu na całym świecie, w ponad 30 krajach (13:00 w Polsce, tj. 11:00 UTC) oraz brak klasycznej linii mety. Wyznacza ją jadący za uczestnikami Samochód Pościgowy, który rusza 30 minut po starcie. Każdy z biegaczy musi utrzymywać odpowiednie tempo, aby pozostać przed jadącym autem. Jeśli uczestnik zostanie przez nie wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział. Wyniki wszystkich uczestników, którzy zostają wyminięci przez auto zostają porównywane – kobieta i mężczyzna najdłużej uciekający przed „metą” zdobywają tytuł światowych zwycięzców Wings for Life World Run. Pierwsza edycja odbyła się w 2014r. 8 maja 2016r. po raz trzeci gospodarzem biegu w Polsce będzie Poznań.

Materiały multimedialne (zdjęcia oraz filmy) związane z biegiem, mogą Państwo bezpłatnie pobierać z newsroomu: www.wingsforlifeworldrunnewsroom.com

Aby znaleźć materiały związane z polską odsłoną biegu należy skorzystać z wyszukiwarki lub kliknąć w link: https://www.redbullcontentpool.com/content/wingsforlifeworldrun/search?s=POLAND

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...